Місія і принципи

Про нас

Громадська організація ”Українська ліга   розвитку паліативної та хоспісної допомоги” (далі – Ліга) була створена 17 грудня 2010 р. Перше ініціативне зібрання щодо створення організації відбулося у листопаді 2010 р. у м. Тернопіль  у рамках семінару «Відкриття хоспісу в Тернополі. Можливості та перспективи». Учасники семінару прийняли рішення ініціювати створення організації, яка б об’єднала широке коло небайдужих людей – працівників медичної сфери, громадських діячів, науковців, представників духовенства, волонтерів і меценатів для сприяння розвитку паліативної допомоги в Україні.

Станом на лютий  2017 р.  обласні організації Ліги є майже у  всіх регіонах України. За роки своєї діяльності Ліга реалізувала низку успішних проектів. Для виконання своїх статутних завдань наша організація співпрацює з державними, громадськими, науковими установами та іншими партнерами, укладає угоди та меморандуми.

Місія і принципи

Наша мета – сприяти розвитку системи паліативної допомоги в Україні, яка забезпечить професійний догляд та підтримку невиліковно хворим, які її потребують незалежно від їх віку, статі, віросповідання чи місця знаходження.

Члени нашої організації, обласні організації Ліги працюють над забезпеченням права кожної невиліковно хворої людини на ефективне знеболення і лікування, психологічну і моральну підтримку, духовний супровід та повагу. Адже ми розуміємо: лише створивши належну систему паліативної допомоги, Україна стане на крок ближчою до європейських стандартів життя.

Важливим напрямком діяльності Ліги є забезпечення адекватної психологічної, духовної та етичної підтримки паліативних хворих та членів їхніх родин, консолідація зусиль українських Церков та священнослужителів, незалежно від конфесії, для забезпечення духовної опіки паліативних хворих та їхніх рідних, а також утвердження духовності та милосердя серед усього українського суспільства.

Наші пріоритети:

  • удосконалення існуючого законодавства щодо паліативної допомоги, розробка планів, програм, пов’язаних з наданням медичної, психологічної, фізичної, соціальної, духовної підтримки невиліковно хворим;
  • сприяння та затвердження Державної програми з паліативної допомоги;
  • підтримка в створенні сучасної навчально-методичної бази для підготовки кадрів у сфері надання паліативної допомоги.