ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Проекти, напрямки діяльності Ліги у 2012

І. Підготовка та проведення за грантової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» Першого Національного Конгресу з паліативної допомоги (26-27 вересня 2012 р.), який був включений до переліку заходів Міністерства охорони здоров’я України (Інформаційний лист № 29-к-2012, затверджений Українським центром наукової медичної інформації та патентно-ліцензійною службою Міністерства охорони здоров’я України). У роботі Конгресу взяли участь близько 300 учасників, зокрема, зарубіжні партнери з Австрії, Італії, Бельгії, Польщі, Росії, Білорусії, США. За результатами заходу було прийнято Резолюцію щодо розвитку паліативної допомоги в Україні, яку направлено до Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України.

З програмою Конгресу можна ознайомитися тут

Результати заходу:

ІІ. Проведення навчальних семінарів та конференцій

  • семінар на тему «Перспективи надання паліативної допомоги дітям у м. Києві». У семінарі взяли участь представники відділу організації медичної допомоги дітям Департаменту охорони материнства та дитинства МОЗ України, керівництво управління охорони здоров’я КМДА, лікарі-педіатри різних спеціальностей дитячих закладів охорони здоров’я м. Києва, медичні працівники закладів охорони здоров’я м. Києва, що надають паліативну допомогу. Досвідом організації та надання паліативної допомоги дітям ділився генеральний директор Санкт-Петербурзького дитячого хоспісу протоієрей Олександр Ткаченко та заступник генерального директора з медичних питань Ірина Гімова. (12 жовтня 2012 року на базі дитячої лікарні № 2 м. Києва).
  • семінар на тему «Організаціясистеми паліативної допомоги у Німеччині». Навчання проводив виконавчий директор Баварської хоспісної та паліативної асоціації, виконавчий директор Баварського союзу паліативної та хоспісної допомоги, голова Правління союзу паліативної та хоспісної допомоги Німеччинидоктор Рьош. На заході були присутні керівники управлінь соціального захисту населення та управлінь охорони здоров’я м. Києва. Результатом зустрічі стало підписання протоколу про наміри щодо подальшої співпраці у сфері паліативної та хоспісної допомоги між Лігою та Баварською хоспісною та паліативною асоціацією. (25 жовтня 2012 року, на базі Українського медичного центру реабілітації дітей з органічними ураженням нервової системи МОЗ України).
  • міжконфесійна конференціяз міжнародною участю для представників духовенства : «Роль Церков та релігійних організацій в розвитку та наданні паліативної допомоги». Світовим досвідом розвитку допомоги для невиліковно хворих з учасниками конференції поділився спеціально запрошений гість з Італії, професор Міжнародного Богословського Інституту душпастирства у сфері охорони здоров’я (Рим), отець Арнальдо Панграцці, який, окрім лекції на тему «Цілісне лікування особи і духовно-психологічне консультування у паліативному лікуванні», прочитав учасникам заходу курс з еннеаграми. Результатом конференції стало підписання Угоди про співпрацю у сфері розвитку паліативної допомоги в Україні між Лігою та Церквами і релігійними організаціями (30 – 31 січня – 1 лютого 2012 року).

ІІІ. Створення за участі Ліги документального фільму «Крок за обрій», який описує три історії хворих на невиліковні недуги.

IV. Організація офіційного громадсько-політичного заходу, присвяченого відзначенню Всесвітнього дня паліативної допомоги, який відбувся під егідою міського голови м. Києва в Колонному залі Київської міської державної адміністрації. На захід були запрошені представники медичних, наукових, освітніх кіл, відомі артисти, політики, громадські діячі, представники духовенства та ЗМІ. (11 жовтня 2012 року).

Результати заходу:

Розпорядженням Голови КМДА виділені додаткові кошти для мотивації праці працівників закладів паліативної допомоги у м. Києві – підвищена заробітна платня на 50% і щомісячно нараховується премія, що суттєво підвищило зацікавленість персоналу у роботі з надання паліативної допомоги.

VІ. Проведення у рамках відзначення Всесвітнього дня паліативної допомоги благодійного заходу на підтримку паліативного відділення Київської міської клінічної лікарні № 2. На території лікарні були посаджені дерева та квіти, встановлені лавки, на місцевому ринку залученими до акції волонтерами зібрані кошти для потреб відділення. Проведення заходу відбулося за фінансової підтримки МФ «Відродження». (13 жовтня 2012 року).

VІІ. Налагодження міжнародної співпраці. У рамках програми «Польська допомога» група експертів ВГО «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» здійснила візит до паліативних закладів Польщі, Німеччини та Італії. Українські фахівці ознайомилися із європейським досвідом системи організації паліативної та хоспісної допомоги, відвідали низку закладів, серед яких: хоспіс імені святого Лазаря у Кракові, онкологічний хоспіс імені святого Криштофа та медико-соціальний заклад «Карітас» у Варшаві, центр «Карітас» для людей похилого віку у Мюнхені, хоспіс та міждисциплінарне відділення паліативної допомоги у місті Ландсхут, федеративна земля Баварія, хоспіс Germogli асоціації Antea в Італії. На даний час група експертів Ліги працює над пошуком відповідної моделі для України, яка б відповідала світовим стандартам, залучала найкращий досвід іноземних паліативних закладів та враховувала потреби і особливості системи паліативної допомоги України.

Проекти Ліги 2011 р.

Проекти, що реалізуються

Проекти у партнерстві

Фільм «Крок за обрій»

Blog Attachment