ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Допомога у хоспісі

Що таке хоспіс?

«Хоспіс» (англ. Hospice)  – медичний заклад, в якому перебувають пацієнти на термінальних (прикінцевих) стадіях перебігу тяжких хвороб. Основна мета перебування у хоспісі — полегшити останні дні життя пацієнтів, фізичні та моральні страждання пацієнтів та членів їхніх родин.

«Хоспіс» у перекладі з англійської – будинок для мандрівників. Колись при монастирях будувалися такі будинки для хворих пілігримів, які подорожували до Святої землі. У четвертому столітті добросердна римська пані Фабіона дозволила приходити до її обістя всім нужденним і хворим, які потребували допомоги.

Адже хоспіс це не просто, як дехто вважає, медичний заклад, куди госпіталізують важких окологічних хворих незадовго до смерті. Насправді, хоспіс – не стільки місце, скільки філософія, своєрідна ідеологія життя і смерті, поєднання зусиль суто медичних із зусиллями духовними. Це концепція всебічної допомоги, полегшення болю не тільки хворому, але і його родичам.

В хоспісах важке захворювання розглядається під кутом страждань хворого та його найближчого оточення. В той же час ці страждання можна значно полегшити, якщо найближчі люди все знатимуть про стан хворого, доглядатимуть за ним.

У діяльності хоспісу не обійтися без волонтерів, людей, які доглядають хворих не з обов’язку, а з людинолюбства, за покликом душі.

В умовах хоспісу, догляд має поєднуватися з вирішенням комплексу духових та соціальних проблем. Сучасний хоспіс включає в себе догляд за безнадійно хворими, піклування про їхні сім’ї, підготовку кадрів, навчання персоналу та проведення наукових досліджень.

Подивитися розташування хоспісів в Україні