ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Установчі збори Всеукраїнської громадської організації “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги”

У грудні 2010 року відбулися Установчі збори Всеукраїнської громадської організації “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги”

Серед запрошених гостей були заступник міністра охорони здоров’я Олександр Гудзенко, ректор Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика Юрій Вороненко, міністр охорони здоров’я в 2007-2010 роках Василь Князевич, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький і представники програми “Громадське здоров’я”, представники офісу Всесвітньої організації охорони здоров’я, представники офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, члени Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, представники Асоціації мерів України, представники профільних медичних інститутів, закладів, громадських об’єднань.

Рішенням Установчих зборів головою правління Ліги було обрано Василя Князевича (Київ), виконавчим директором – Лесю Брацюнь (Київ), головою ревізійної комісії – Євгена Москвяка (Львів).

В Україні 60% людей старше 60 років не можуть вести самостійний спосіб життя і мають потребу в додатковій увазі. Тобто майже 1,5 млн людей потребують медичну і медико-соціальну допомогу. Про це йшлося на зборах, присвячених заснуванню нової Всеукраїнської громадської організації “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги”, яку очолив екс-міністр охорони здоров’я України Василь Князевич.

Ідею створення нової організації підтримали і будуть співпрацювати Мінохорони здоров’я, Мінсоцполітики, Уповноважена Верховної Ради України з прав людини, члени Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Бюро ВООЗ в Україні, Міжнародний фонд “Відродження” та інші.

На необхідності створення подібних організацій наголосив заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Гудзенко: “Сьогодні в Україні працює 9 стаціонарних хоспісів та понад 650 хоспісних ліжок. А потреба України в хоспісних ліжках становить 4 тис. одиниць. Крім того, є проблеми, які керівники медичних закладів можуть вирішити на своєму рівні, однак є й такі, що потребують допомоги влади і громадських організацій”.

Тому, головне – привернути увагу громадянського суспільства до проблеми надання паліативної допомоги, а саме доступності максимальної якості і тривалості життя невиліковно хворих. Про це наголосив голова ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” Василь Князевич. Він зазначив: “Рідко яку родину не торкнулась ця проблема. Ми можемо проявляти милосердя до таких хворих, але не можемо позбавити їх фізичного болю. Тому першочерговим завданням ми визначаємо – забезпечення невиліковних хворих знеболюючими препаратами, в тому числі у домашніх умовах”.

Leave us a Comment