ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Національний семінар з паліативної допомоги

Право жити без болю

У світі знають, яких страждань завдає хворим людям сильний, не минаючий біль – і роблять все можливе, аби цей біль зменшити або усунути, щоб дати людині можливість нормально жити.

Але чи такий стан справ в Україні, чи забезпечується пацієнтам життя без болю на рівні вітчизняних чиновників? Саме цій темі буде присвячено перший національний семінар з паліативної допомоги «Забезпечення доступу до опіоїдних знеболюючих засобів», який проходитиме 17 і 18 березня у Києві. Кожному знайоме відчуття болі. Але іноді біль стає настільки неприємним і нестерпним, що немає сил ані рухатись, ані лежати, ані спати, ані думати. Він поглинає всі сили та енергію. І тоді на допомогу завжди приходять знеболювальні, які можна придбати в аптеці: 1-2 пігулки – і відпустило, можна розігнутись, усміхнутись і зайнятися своїми справами.

Але що робити людям хворим на рак та на інші хронічні захворювання? Внаслідок затяжної і тривалої хвороби такі пацієнти відчувають сильні нестерпні болі усі 24 години на добу. В різних куточках світу такі хворі отримують паліативну допомогу.

Паліативна допомога – комплекс заходів та послуг, які спрямовані на покращення якості життя невиліковно хворої людини та членів родини. Це означає зменшення страждань, підтримка максимально можливої активності та участі у суспільному та родинному житті.

Понад 160 тисяч українців щорічно захворюють на рак, й в останній період свого життя часто позбавлені адекватного знеболення. В Україні, за оцінками експертів, відповідне медикаментозне знеболення отримують близько 20% онкохворих та 3% інших хворих, коли за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) 60% онкохворих страждають на хронічний та сильний біль.

Недостатній доступ до знеболення в Україні пояснюються НЕ високою вартістю лікарських засобів, а жорстким регулюванням використання анальгетиків.

Невиліковно хворі на рак змушені терпіти біль…

У той же час Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) наголошує на важливості максимального усунення болю та інших проявів хвороби.

Завдяки паліативній допомозі у цивілізованому світі невиліковно хворі люди мають можливість повноцінно жити – наскільки це можливо. Українське ж законодавство та медицина й досі лишаються на середньовічних позиціях, перетворюючи життя хворих та їхніх близьких на справжні тортури.

В Україні:

• щороку на рак занедужує понад 160 тисяч осіб;

• щоденно виникає 442 нових випадки раку, щогодини – 18 випадків;

• ризик захворіти на рак впродовж життя має кожний 3-4 чоловік та кожна 5-6 жінка;

• станом на 1 січня 2011 на обліку в онкологічних установах перебуває понад 960 тисяч онкологічних хворих, у тому числі 5,5 тисяч дітей;

• щоденно від раку помирають 239 осіб, щогодини – 10.

Дізнатися більше про необхідність знеболення невіліковнохворих в Україні та про європейський досвід можна буде під час Національного семінару з паліативної допомоги “Забезпечення доступу до опіоїдних знеболюючих засобів”, а також в рамках прес-конференції “Забезпечення доступу до адекватного знеболення невиліковних пацієнтів в Україні”, що пройде 17 березня о 16.30 в УНІАН.

Учасники прес-конференції:

• провідний фахівець з питань з використання контрольованих субстанцій Всесвітньої організації охорони здоров’я Барабара Мілані,

• виконавчий директор Міжнародної асоціації паліативної допомоги Ліліана Де Ліма,

• президент Європейської асоціації паліативної допомоги Лукас Радбрач,

• президент Української Ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги Василь Князевич.

Leave us a Comment