ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Ліга – партнер держави

Василь Князевич: Ліга – партнер держави

Влада повинна дати людині гарантії догляду за нею у старості, незалежно від висновків медиків щодо здоров’я громадянина – навіть якщо ця людина є невиліковно хворою.

 

Адже маємо розуміти, що від цих ризиків ніхто не застрахований, – зазначив Василь Князевич під час зустрічі з головою Волинської обласної державної адміністрації Борисом Клімчуком.  – Наше завдання – окреслити основні проблеми, які гостро стоять на шляху створення єдиного медичного простору та мережі хоспісів на загальнодержавному рівні. Допомогти владі повинна громадськість. «Ліга», яку я представляю, – партнер держави на всіх щаблях влади. Тож, оскільки розвиток в означеній сфері неможливий без якісної та невідкладної допомоги, ми повинні розробити програму й відповісти на запитання, де, скільки і чого нам потрібно. Лише розуміючи це зможемо забезпечити важкохворим людям достойну старість».

Голова ОДА пообіцяв сприяти добрій справі на теренах Волинської області. Ідея створення хоспісів була такою: це має бути не лікарня, не богодільня, а щось домашнє і тепле. Зрозуміло, витрати на будинки такого типу більш затратні, ніж на звичайну лікарня, але спасенне життя вартує багато», – заявив Борис Клімчук.

Партнерами у добрій справі обіцяють бути і представники духовенства та віряни. За словами Василя Князевича, Українська ліга сприяння та розвитку хоспісної допомоги ставить собі за мету, залучити до милосердя та допомоги невиліковно хворим все суспільство. Особливо значна роль в цій благородній справі відводиться обливо їхні рідні, в останні дні життя близьких важкохворих людей дуже потребують духовенству, адже у складній ситуації людина особливо Божої підтримки.

До благородної справи вже долучилися представники усіх релігійних конфесій. Отець Роман Бегей, який представляє Українську греко-католицьку церкву, пояснює: «Проблема потребує лише любові й милосердя. І це мусять бути люди, покликанням яких є розуміти людей і співчувати їм. До того ж це є своєрідна взаємодопомога: ми допомагаємо хворому, а хворий допомагає нам чинити милосердя. Головне, щоб хворий дозволив нам це зробити».

А щоб майбутні духівники дізналися більше про паліативну допомогу, голова УЛПХД розглядає можливість введення у духовних семінаріях окремих курсів, на яких майбутні й чинні священики зможуть дізнатися про невиліковно хворих значно більше. «Окрім того, – закликав пан Князевич, – ми маємо розтривожити громаду, на допомогу від якої дуже чекаємо »

.

Leave us a Comment