ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

На Волині обіцяють розвивати хоспісну допомогу

На Волині обіцяють розвивати хоспісну допомогу

Для немічних і безнадійно хворих людей на Волині планують створювати хоспіси.

Про це йшлося під час прес-конференції екс-міністра охорони здоров’я, голови правління ВГО «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Василя Князевича, – інформує ВІП.

За словами начальника управління охорони здоров’я Ігоря Ващенюка, «питання розвитку хоспісної допомоги – один із каталізаторів таких індикаторів гуманності та цивілізаційності держави».
Князевич каже, якщо запрацюють соціальні стандарти і для людей забезпечать гідну старість, в Україні медицина стане доступною та якісною – всім стане жити комфортніше і люди не виїздитимуть за кордон.
Він вважає, що без участі суспільства, без поєднання зусиль з владою, «в нас» нічого не складеться.

У грудні 2010-го Князевич зініціював створення Всеукраїнської громадської організації «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги», куди увійшли медики, духовенство. Основним тепер вважає розвиток волонтерського руху. «Ми повинні створити осередки в регіонах і почати навчати тих, хто буде працювати, навчати тих, хто буде навчати інших. Щоб ми мали такі навчальні центри і почали цю систему творити», – сказав екс-міністр.Перш за все, на думку Князевича, потрібно визначити, скільки немічних людей вдома, «що ми про них знаємо і в якому вони стані», і потрібно, щоб не лише влада допомагала таким особам, але і громадськість об’єднувалась. Екс-міністр попросив волинян долучатись до хоспісної та паліативної допомоги. Наразі на Волині створюється осередок організації, яку він очолює.
Головний лікар Волинської обласної лікарні «Хоспіс» Володимир Бачинський розповів, що структура, яку він очолює, працює вже понад дев’ять років та має 25 стаціонарних ліжок.
«Працює в хоспісі 4 лікарі на чолі зі мною, всіх працівників 54. Із них – п’ятнадцять медсестер, няні та інше», – розповів медик.
Приблизно 13 тисяч людей, які проживають у Волинській області, потребують паліативної допомоги. З них 59% – хворі на серцево-судинну патологію, 12% – онкохворі і 2% – хворі на СНІД. Через «волинський хоспіс» пройшли дві тисячі волинян.У планах – відкриття «Хоспісу» в Іваничах, Любомлі та інших містах Волині.

Задля того, аби людина могла спокійно і безболісно йти на той світ, на Волині планують впроваджувати так звані хоспіси. Про це йшлося під час прес-конференції екс-міністра охорони здоров’я Василя Князевича.
За словами начальника управління охорони здоров’я Ігоря Ващенюка, велика кількість людей виживає при  важких станах здоров’я, «і вони залишаються та потребують допомоги».
«І суспільство робиться більш гуманним. Ми повинні забезпечити людині, коли вже не можемо вилікувати, достойний відхід у краще життя. Тому питання розвитку хоспісної допомоги – один із каталізаторів таких індикаторів гуманності та цивілізаційності держави», – додав він.
З робочим візитом на Волині перебуває колишній міністр охорони здоров’я  України і голова правління ВГО «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної  допомоги» Василь Князевич. Він детальніше розповів про розвиток та популяризацію паліативної допомоги.
За його словами, якщо запрацюють соціальні стандарти і для людей забезпечать гідну  старість, в Україні медицина стане доступною та якісною – всім стане жити комфортніше і люди не виїздитимуть за кордон. Він вважає, що без участі суспільства, без поєднання зусиль з владою, «в нас» нічого не складеться.

В грудні минулого року Князевич зініціював створення Всеукраїнської громадської організації «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної  допомоги» в яку увійшли представники медичної галузі, зокрема, головні лікарі хосіпісів, духовенство, представники асоціацій. Також основним з напрямків роботи є розвиток волонтерського руху.
«Ми повинні створити осередки в регіонах і почати навчати тих, хто буде працювати, навчати тих, хто буде навчати інших. Щоб ми мали такі навчальні центри і почали цю систему творити», – наголосив екс-міністр.
Перш за все, на думку Василя Князевича, потрібно визначити потребу, скільки немічних людей вдома, «що ми про них знаємо і в якому вони стані», і потрібно щоб не лише влада допомагала таким особам,  але і громадськість об’єднувалась.
«Може, молоді покоління можуть допомогти старшим», – додав він та сказав, що понад один мільйон українських жінок працюють доглядальницями  у старших людей закордоном.
Екс-міністр попросив всіх охочих волинян долучатись до хоспісної та паліативної допомоги, і «не дай Бог, щоб сюди мішались політики». Наразі на Волині тільки створюється осередок цієї організації.
Присутній на прес-конференції головний лікар  Волинської обласної лікарні «Хоспіс» Володимир Бачинський розповів, що структура, яку він очолює, працює вже понад дев’ять років та має 25 стаціонарних ліжок.
«Працює в хоспісі 4 лікарі на чолі зі мною, всіх працівників 54. Із них – п’ятнадцять медсестер, няні  та інше», – розповів медик.
Приблизно тринадцять тисяч людей, які проживають у Волинській області потребують паліативної допомоги. З них 59% – хворі на серцево-судинну патологію, 12% – онкохворих і 2% – на СНІД. Через «волинський хоспіс» пройшли дві тисячі волинян.
На думку Бачинського, хоспісна допомога – комплекс медичних, соціальних, духовних і психологічних напрямків, які спрямовані на надання допомоги невиліковно хворим та членам їхніх родин. В планах відкриття «Хоспісу» в Іваничах, Любомлі та інших містах.
Механізми залучення коштів для цієї справи тільки розробляються, і наразі ставиться питання, щоб паліативна допомога функціонувала в системі охорони здоров’я. Також планують залучувати бізнесові структури та благодійні внески від населення.
Лікарі вважають, що громадська робота потрібна для того, аби полегшити останні дні життя тим людям, які страждають, бо спільними зусиллями всіх,  можна зробити великий об’єм  допомоги.

Leave us a Comment