ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Житомир «виходить» у Лігу

Житомир «виходить» у Лігу

«Якісна медична допомога і соціальні гарантії, які б забезпечили кожному українцеві гідну старість, – це те, за що ми пропонуємо усім житомирянам, місцевим громадським організаціям, волонтерському руху і духовенству, долучитися в досягненні цілі, яка турбує все суспільство.

 

Якщо держава вже сьогодні не почне думати, як забезпечити кожного громадянина турботою і опікою на старість, через десять років може бути запізно. Тому нині я тут, щоб запропонувати об’єднатися за спільну благородну мету, той шлях, ту систему, яка гарантує кожному достойну старість», – з такими головним посланням до житомирян завітав до обласного центру в ста кілометрах від столиці голова правління «Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги Василь Князевич.

На всю Житомирську область діє лише один хоспісний центр у місті Коростень. Його завідувач Людмила Буслаєва каже, що за останні декілька років вдалося дибитися помітних результатів у розвитку фактично благодійного центру. Так, тут першими дійшли думки ставити прозорі вхідні двері до палати, що є неабияк важливо для невиліковно хворих пацієнтів. «Зробили ремонт, маємо власну кухню, намагаємося обійти турботою кожного, хто до нас потрапляє. На жаль, катастрофічно відчуваємо як нестачу ліжко-місць, так і уваги з боку держави. Переважна більшість витрат фінансується меценатами із закордону. Тому для нас є надзвичайно важливим, щоб хоспіс був узаконеним на законодавчому рівні. Таким чином, нам вдалося би зняти принаймні проблему кадрів», – скаржиться Людмила Михайлівна.
«Громадськість повинна мати впевненість, що на старості літ той чи інший українець не помре у нечистотах десь під парканом. Саме тому наша з вами мета – ввести цілий новий напрямок опіки над тими людьми, за життя яких уже не в змозі боротися сучасна медицина, утім які мають абсолютне право провести останні дні у добрій і теплій атмосфері. І в першу чергу саме ви маєте стати добрим помічником у благородній справі, – звернувся до студентів «Житомирського Інституту сестринства» Василь Князевич. – Для цього в Україні створено Лігу сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги, яка вже невдовзі має запрацювати при кожному обласному і районному центрі».
 Власне у цьому Вищому навчальному закладі й відбулися установчі збори обласного осередку Ліги, на яких обрали керівництво та членів обласного правління, куди увійшли медики, педагоги, представники духовенства усіх єпархій тощо. На базі Інституту, сподівається Князевич, у майбутньому готуватимуть фахівців, покликаних дбати про людей літнього віку, життя яких підходить до завершення. «Коли людина розіп’ята болем – це страшно. Саме в таку мить вона починає цінувати кожну секунду життя, що залишилося. Розуміючи це, ми кажемо: у нас немає лідерів, тому закликаємо долучитися усіх до того, що чекає нас через декілька десятків років. Адже коли вік зітре бар’єри, і кожен з нас дійде до певної межі, лише тоді задумаємося, хто ж про нас подбає. Я закликаю задуматися вже нині: як сьогодні ми поступимо зі старшим поколінням, як проведемо його в останню путь, так з нами вчинять і наші діти та онуки. Ми повинні показати їм гідний приклад, тому розраховую на допомогу кожного з вас», – підсумував Князевич.

Leave us a Comment