ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Івано-Франківський хоспіс

Івано-Франківської обласна лікарня «Хоспіс»

м.Івано-Франківськ, Івано-Франківської обласна лікарня «Хоспіс», 76002 м.Івано-Франківськ, вул. Новаківського, 8

Заснований у 1996 році, має 30 ліжок 

 

АНДРІЇШИН Людмила Іванівна, головний лікар

Л. Андріїшин у 1982 р. закінчила Івано-Франківський медичний інститут за спеціальністю Лікувальна справа. У 1982-1983 рр. пройшла итернатуру з анестезіології в Івано-Франківській області. Після закінчення інтернатури направлена анестезіологом-реаніматологом в обласну клінічну лікарню, де працювала до липня 1997 р. Протягом 15 років обиралася головою профспілкового комітету ОКЛ. була членом Президії обласного комітету профспілки, членом ЦК профспілки працівників охорони здоров’я України.

З 25 липня 1997 р. призначена головним лікарем Івано-Франківського хоспісу, заснованого з ініціативи обласного управління охорони здоров’я, для надання допомоги особливо складному контингенту хворих, коли всі можливості спеціального лікування вичерпано.

На сьогодні Івано-Франківський хоспіс – це пристосована до функцій такого закладу триповерхова споруда на 1500 кв. м корисної площі з одно- та двомісними палатами, великим холом та залом для організації дозвілля хворих, відносно непоганим благоустроєм, господарськими спорудами, ділянкою-садом площею близько 0.5 га. а також сусідство двох церков, монастиря отців Василівн. Місцезнаходження хоспісу. його територія с одними з компоненпв. які дозволяють вирішувати важливі для всіх «остов питання: створити, по можливості, умови, наближені до домашніх, забезпечити відповідний психолопчний настрій і комфорт, бути автономними і, разом з тим. знаходитися и епода лк інших медичних закладів

Госпіталізація здійснюється планово на основі витягу з медичної карти з детальним описом стану хворого, його обстежень, діагнозів зі встановленим безповоротним прогресуванням хвороби.

Праця в хоспісі е копіткою, вимагає великого фізичного і психологічного навантаження на персонал, великої самовіддачі, терпіння, примирення і всепрощення, вимагає, крім професійної майстерності, надзвичайного душевного тепла, максимальної щирості і співчуття, вміння ‘лікувати собою”. Стосунки “медперсонап-пацієнт”. “персонал-пацієнт-родичі”базуються в хоспісі на таких основних принципах: пацієнт головна особа; поважати життя, поважати пдмюь кожного пацієнта і кожного працівника, родичі пацієнта – твої поммники. але й еони потребують твоєї допомоги; в хослк приходять не помирати, а жити до кінця повноцінно, допускати невідворотність смерті, раціонально використати всі можливі ресурси; звести до мінімуму шкоду, не ігнорувати можливість виздоров-лення; фаталізм, безпомічність попршує перебіг і прогноз.

позитивне мислення допомагає як тривалості життя, так і його якості; надія це очікування трохи більшого, ніж нічого в досягненні цілі, ніколи не зарано робити добро, якщо чекати покращення економіки і моралі суспільства, можна так і не почати добру справу.

У 2007 р. Івано-Франківський хоспіс відзначив своє десятиріччя. За цей час тут склався иайколосальніший і найголовніший ресурс – це колектив людей особливого складу душі з їх терпінням, стараннями, чутливими серцями, жертовністю, розумінням і підтримкою. Людей, які попри свої різні характери, не рахуючись з часом та посадовими інструкціями, допомагають формувати хоспіс з його традиціями і вірять у свою справу.

Колектив хоспісу під вмілим керівництвом його головного лікаря постійно удосконалює свою роботу, примножує матеріально-технічну базу, проводить організа­ційно-методичну, консультативну і наукову роботу. Тут опубліковано навчальний посібник для працівників хоспісів, створено школу вопонтерів, ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ навчання студентів медичного коледжу з догляду за тяжкохворими за спеціальною програмою. Налагоджено стосунки та обмін досвідом з аналогічними закладами Німеччини, Росії, Польщі, Угорщини та з іншими хоспісами і хоспісними ещділеннями в Україні, яких на сьогодні налмується близько двадцяти.

Як член Європейської Асоціації паліативиої допомоги та Всеукраїнської Асоціації паліативної допомоги Івано-Франківський хоспіс є активним учасником розвитку паліативної служби в Україні.

2 comments

Leave us a Comment