ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

У Колиндянах відкриють хоспіс

У Колиндянах відкриють хоспіс

14 квітня у відбулася зустріч колективу навчального закладу із головою правління Всеукраїнської ліги сприяння розвитку хоспісної і паліативної допомоги В.Князевичем. На заході побували також керівники району – голова райдержадміністрації Я.Стець та голова райради Р.Чортківський, а також заступник голови РДА І.Стечишин й міський голова М.Вербіцький. Директор медколеджу Л.Білик привітав гостя, свого колегу, колишнього міністра охорони здоров’я на чортківській землі. На Чортківщину В.Князевич завітав згідно із графіком поїздок по регіонах країни з метою роз’яснення необхідності, спираючись на світовий досвід, відкриття хоспісів і у нас, в Україні. “Тернопільщині потрібно щонайменше чотири хоспіси”, – вважає В.Князевич. Присутні із розумінням сприйняли сказане високим гостем. І. Стечишин поцікавився суто організаційними та нормативними питаннями організації таких закладів, як-от механізм забезпечення їх медпрепаратами. Керівництвом району було висловлено ідею створення хоспісу на базі Колиндянської лікарської амбулаторії.

Хоспіси – медичний заклад для симптоматичної терапії безнадійних онкологічних хворих, існують для того, щоб зменшити фізичний біль і емоційне страждання пацієнтів під час їх завершальних етапів хвороби.

В основі концепції існування хоспісов – віра, в те, що кожна людина має право померти вільним від болю і з гідністю, і на те що їх сім’ї заслуговують також наі підтримку з боку суспільства, побудованого на гуманітарних засадах.

Особиста підтримка, спілкування, кваліфікована медична допомога, пропоновані хоспісамиі і центрами паліативної допомоги зможуть заповнити емоційні, моральні і духовні потреби пацієнтів та близьких до них людей.

Leave us a Comment