ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Крок до стандартів паліативної допомоги

Крок до стандартів паліативної допомоги

У Тернополі створено обласний осередок Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги. Його очолив відомий в області фахівець, головний лікар Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський. До осередку ввійшли представники медичної галузі, духовенства, громадськості.

– Ми розумуємо, настав час системно займатися допомогою невиліковно хворим, відзначив заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Желіховський під час зустрічі з Головою правління Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги екс-міністр охорони здоров’я Василем Князевичем.

– Згідно з міжнародними стандартами паліативної допомоги на кожен мільйон жителів потрібно щонайменше сто хоспісних ліжок, – зазначив Василь Князевич. – отже на Тернопільщині потрібно створити таких закладів щонайменше чотири. Тоді суспільство зможе конкретно допомогти невиліковно хворим пацієнтам, тим, які завершують свій земний шлях, забезпечити медичну і соціальну підтримку їм і їх рідним і близьким.

В свою чергу керівництво Чортківського району області – голова райдержадміністрації Я.Стець та голова райради Р.Чортківський, а також заступник голови РДА І.Стечишин й міський голова М.Вербіцький запропонували створити хоспіс на базі Колиндянської лікарської амбулаторії. Тим більше, що в цьому містечку знаходиться медичний коледж, котрий готує персонал для галузі. Зокрема, заступник голови РДА І. Стечишин поцікавився суто організаційними та нормативними питаннями організації таких закладів.

Безумовно, від ідеї до втілення зазвичай проходить чимало часу, але вже створення осередку Української ліги паліативної та хоспісної допомоги є кроком до впровадження цивілізованих шляхів розв’язання надзвичайно болючої суспільної проблеми.

Leave us a Comment