ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Екс-міністр: гідне життя до останнього подиху

Колишній міністр охорони здоров’я України, а нині голова правління Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги Василь КНЯЗЕВИЧ закликає владу до активного створення хоспісів в обласних центрах України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це В.КНЯЗЕВИЧ заявив під час прес-конференції у Хмельницькому.

“Українці заслуговують на нормальний цивілізований підхід держави у створенні сприятливих умов для проведення останніх хвилин життя кожного громадянина. Це завдання, яке потрібно вирішувати шляхом будівництва хоспісів”, – вважає він.

За його підрахунками, в Україні щороку від невиліковних хвороб помирає близько 700 тис. осіб. “З числа померлих 500 тис. осіб потребують опіки хоспісів, – системи медичних закладів, в яких хворі з прогнозованим несприятливим результатом захворювання отримують гідний догляд. До цієї благородної справи вже приєдналися священики різних конфесій, психологи та лікарі”, – розповів В.КНЯЗЕВИЧ.

Він зазначив, що виступає з ініціативою створення у кожному обласному центрі осередків Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги.

На його думку, осередок Ліги буде підтримувати та за можливістю відшуковувати кошти на зведення хоспісів.

“Згідно з нормативами, для Хмельницької області достатньо побудувати, як мінімум, 5 елітних хоспісів на 25 ліжко-місць”, – пояснив екс-міністр.

В. КНЯЗЕВИЧ зі свого боку висловив готовність допомогти зі збором коштів.

“Я готовий приїжджати до Вас (у Хмельницький – УНІАН), збирати кошти, максимально допомагати, чим можна, щоб відкрити хоспіс”, – запевнив він.

Наразі у Хмельницькій області немає жодного хоспісу.

http://www.unian.net/ukr/news/news-433439.html

Leave us a Comment