ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Волинський осередок Ліги діє !

Волинський осередок Ліги діє !

Осередок української ліги сприяння розвитку паліативої і хоспісної допомоги створено на Волині. Його очолив Володимир Бачинський, головний лікар Волинської обласної лікарні «Xоспіс».

Осередок об’єднав тих, чия діяльність стосується одного із найбільш складних напрямків медицини – паліативної допомоги та спрямована на запровадження міжнародних стандартів у цій сфері, представників церков і релігій, просто небайдужих людей.

 

– Це дуже помітний крок для подальшого розвитку цієї дуже непростої, але вкрай потрібної хворим людям сфери діяльності, – відзначила виконавчий директор Ліги Леся Брацюнь. – На Волині силами ентузіастів проводиться значна робота: в Луцьку ще з 2002 року діє обласна лікарня «Хоспіс», яку очолює Володимир Іванович Бачинський, якого ми сьогодні обрали керівником осередку,  скоро появиться один у райцентрі Іваничі.

Але, на жаль, до недавнього зусилля багатьох людей були розпорошеними. Обласний осередок Ліги допоможе об’єднати зусилля небайдужих волинян, більш повно використати існуючий досвід, у тому числі міжнародний.

Після установчих зборів Леся Брацюнь прочитала лекцію «Медико-соціальні аспекти паліативної допомоги. Духовна складова супроводу невіліковних хворих наприкінці життя» та відвідання районного, де планується відкрити ще один хоспіс на Волині.

Лекція зацікавила широкі кола громадськості,  медичних працівників, представників соціальних служб, духовенства, благодійних та громадських організацій медико-соціального спрямування, адже в усьому світі допомога невиліковно хворим та немічним людям стає суттєвою турботою і потребою суспільства. В 1982 році Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно запровадила терміни паліативного напрямку медицини як окремого напрямку. За міжнародними стандартами паліативна допомога – це система медичних, соціальних, психологічних заходів, покликаних забезпечити якість життя пацієнтів із невиліковними захворюваннями у так званій термінальній стадії.

 

Leave us a Comment