ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Ліга виходить на міжнародний рівень

 

Чергове правління ВГО «Українська ліга сприяння розвитку паліативної  та хоспісної допомоги» значною мірою було присвячене питанням співпраці із зарубіжними  партнерами.

Питання цивілізованого розвитку паліативної  та хоспісної медицини знаходить все більше послідовників, – відзначив відкриваючи засідання правління Ліги його голова Василь Князевич. Свої слова він підтвердив інформацією про легалізацію ініціативних груп обласних  осередків  та їх перереєстрацію у повноцінні структури у Тернопільській , Хмельницькій,  Житомирській, Волинській областях.

 

 

Іншим підтвердженням слів голови правління Ліги  стала інформація про значний громадський резонанс від круглого столу «Доступ до знеболення в Україні» проведеного разом із Фондом «Відродженння» та доповіді міжнародної  організації Human Rights Watch «Дотримання прав паліативних пацієнтів в Україні».

 

Значно поліпшити ситуацію із знеболенням для паліативних та невиліковно хворих, а також прискорити цивілізоване вирішення низки питань з Українська Ліга сприяння розвитку паліативної  та хоспісної допомоги

 

Зокрема, кілька місяців тому  Ліга подала заявку до Європейської асоціації паліативної допомоги та сплатила членські внески, як передбачено статутом  європейської структури. Тепер, як зазначив голова правління Василь Князевич, українська  громадська  організація  має всі шанси стати членом європейської асоціації.

Крім того  правління схвалило Меморандум про співпрацю з Бельгійською Асоціацією паліативної допомоги. Цей документ  сприятиме подальшому розвитку паліативної медицини в Україні, дозволить  ширше залучати міжнародний досвід організації паліативної допомоги, використовувати професійні та технологічні  наробки в галузі паліативної допомоги, а також напрацювання в галузі захисту прав пацієнтів та юридичній практиці.

Одночасно до Ліги приєднався Суспільний Благодійний Фонд «Соціальна служба допомоги» із Харкова.

Правління затвердило ряд Положенн:  про членство в Лізі, про місцеві осередки, про порядок сплати вступних та членських внесків, про ревізійну комісію, про нагородження.

Як повідомив член правління ліги Анатолій Царенко,  чимало навчальних закладів надіслали відгуки, які переконливо свідчать про необхідність запровадження у навчальних закладах  програм з паліативної допомоги

Правління обговорило та прийняло Звернення до мерів міст щодо підтримки розвитку паліативної допомоги на місцевому рівні. Цей документ – результат плідної співпраці ліги та Асоціації міст України, яку очолює Мирослав Пітцик.    Зі зверненням можна ознайомитися на нашому сайті.

 

Leave us a Comment