ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Проблема наркотиків болісна для всього світу

Жільберто Гера: Проблема наркотиків болісна для всього світу

Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги,  Державний комітет  з контролю за обігом наркотиків провели тристоронню  зустріч із представником Офісу ООН з контролю за наркотиками  Жільбертом Гера.

Сторони відзначали,  що проблема розповсюдження наркотиків є досить болючою для всього світу.  За словами голови правління Ліги Василя Князевича одним із основних завдань українського суспільства є завдання ліквідувати незаконний обіг наркотиків   і забезпечити доступ до опіоїдних знеболювальних ліків для тих, хто цього потребує.

Жільберто Гера  відзначив, що Конвенцію ООН  про боротьбу проти незаконного обігу  наркотичних речовин і психотропних засобів  можна порівняти із вартовим, який стоїть на перешкоді кримінального розповсюдження наркотиків.  (Конвенція підписана Україною 16 березня 1989 року  і набула чинності з 27 листопада 1991 року ). На його думку, в 1961 році, при  розробці Конвенції права пацієнтів щодо їх безперешкодного  доступу до знеболювальних препаратів були виписані не достатньо. І нині серед найголовніших завдань Офісу ООН є потреба забезпечити онкохворих необхідними ліками одночасно захистивши  молодь від потенційної небезпеки  впливу наркотиків.

Заступник голови державного комітету з питань контролю за наркотиками Володимир Ященко також підтримав думку про те, що питання доступу до знеболювальних препаратів слід вирішувати комплексно,  можливо, створивши Національну програму, яка б забезпечила надійне розмежування легальної  сфери обігу цих препаратів у медичних цілях  від кримінальної сфери, боротьба з якою має стати безкомпромісною.

 

Leave us a Comment