ООН сприятиме розвитку паліативної допомоги в Україні
ООН сприятиме розвитку паліативної допомоги в Україні
Голова правління Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги Василь Князевич зустрівся із координатором системи ООН Представником програми розвитку ООН Олів’є Адамом. У зустрічі взяли участь директор Міжнародної Ініціативи Паліативна допомога Фундації відкритого суспільства Мері Келловей, директор програми «Громадське здоров’я» Вікторія Тимошевська та координатор напрямку паліативної допомоги цієї програми Ксенія Шаповал-Дейнега та експерт програми ООН Ниман Rights Watsh Дідерік Лохман.
За словами пана Олів’є, міжнародна спільнота зацікавлена у розвитку паліативної допомоги в Україні. Співробітники Програми розвитку ООН із розумінням ставляться до основних проблем паліативних хворих в Україні: незначна кількість хоспісів, де потребуючим допомоги паліативним хворим вона надається цілодобово, тощо.
У свою чергу Василь Князевич ознайомив присутніх із стратегією Ліги щодо розвитку паліативної та хоспісної допомоги, пропозиціями з реформування законодавчої бази у сфері охорони здоров’я, перешкодами з боку бюрократичної системи, внаслідок чого в нашій державі відсутній таблетований морфін та інші форми знеболюючих препаратів.
Василь Князевич високо оцінив готовність співробітників Програми розвитку ООН та зокрема, Олів’є Адама, всіляко сприяти розвитку паліативної допомоги в Україні, просувати на усіх рівнях ідею вдосконалення соціальної та медичної системи в нашій державі.