ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

«Це наш екзамен на людяність»

Ліга організувала Благодійний захід на підтримку українських хоспісів

З нагоди Всесвітнього дня паліативної допомоги, який світ відзначає 8 жовтня, у Дипломатичній Академії, у четвер, 6 жовтня, відбувся Благодійний захід. Його ініціювала громадська організація «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» у рамках Всеукраїнського тижня паліативної та хоспісної допомоги. Під час благодійного заходу був організований аукціон картин провідних українських художників (Василя Сада, Миколи Бабака, Сергія Цюпка, Анатолія Мельника та Івана Остафійчука). Зібрані благодійні кошти підуть на потреби українських хоспісів у Києві, Херсоні та Дубно.

 

Серед тих, хто підтримав ініціативу Ліги, були відомі політики, народні депутати (зокрема, Юрій Єхануров, Володимир Огризко, Валентин Наливайченко, Борис Тарасюк, Василь Вовкун, Микола Оніщук, Володимир Карпук, Іван Васюнник, Володимир Шандра, Юрій Продан), представники дипломатичних представництв, ректори навчальних закладів, керівники медичних закладів із усієї України, а також ієрархи церков (Філарет, Патрiарх Київський i всiєї Руси – України; Блаженніший Любомир (Гузар), представники УПЦ Московського патріархату) та інші.

Василь Князевич, Голова правління Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги, у своєму вступному слові на Благодійному заході наголосив, що соціальні ініціативи Ліги – це прагнення створити в Україні таке суспільство, яке буде зразком для інших у питаннях гуманності, милосердя та благодійності. «На жаль, ніхто не відкупиться від смерті, – зазначив Василь Князевич. – І якби всі пам’ятали, усвідомлювали це, ми б мали зовсім інше ставлення до невиліковно хворих, які щодня потребують опіки, допомоги й гідного ставлення».

Узяв участь у Благодійному заході також і голова Української Ради миру, Президент України (1991-1994 рр.) Леонід Кравчук. Під час відкриття заходу він відзначив: за роки незалежності багато що в нашій країні робилося вперше, і прагнення Ліги допомогти невиліковно хворим українцям – це теж «перша фундаментальна місія». Леонід Кравчук переконаний: існування поруч із нами паліативних хворих – це «екзамен на нашу людяність». Цю тезу підтримав і Патрiарх Київський i всiєї Руси–України Філарет, сказавши, що невиліковно хворі своїми страждання, своєю смертю роблять нас людьми: «Ми маємо любити ближнього. Але як це робити? Як відповідь Господь посилає нам невиліковно хворих людей. Якщо у вас добре серце – ви допоможете їм».

«Це наша спільна справа – допомогти, щоб кожна людина у важливий момент свого життя, коли вона стоїть на порозі вічності, відчула підтримку, опіку й любов», – сказав Блаженніший Любомир (Гузар).

Від присутніх на заході представників дипломатичного корпусу мав слово повірений Посольства Польщі в Україні Даріуш Горчинський. «Українці поділяють вічні християнські цінності, – сказав він. – І Польща відрита до співпраці з Україною у цих питаннях».

На заході також відбувся фінал соціальної акції «Портрет із майбутнього», організований Лігою, до якої долучилося чимало українських зірок. Суть акції: молоді художники намалювали портрети зірок такими, якими вони їх бачать через 30 років. Самі ж герої цих портретів – Ірена Карпа, Даша Малахова, Святослав Олійник, Владислав Яма, Владислав Ващук, Наталя Розинська, Гайтана – упродовж акції мали змогу побувати у хоспісах і будинках для літніх людей, аби побачити все на власні очі й виконати волонтерську місію для невиліковно хворих. На Благодійному заході, у присутності задіяних в соціальній акції зірок, відбулася презентація «портретів майбутнього».

 

Всього було зібрано зі вступних пожертв 19 тис. 342 гривні 40 копійок. Ці кошти у рівних частинах відправлені у три хоспіси, у місті Дубно, Херсоні а Києві (МКЛ №2).

Leave us a Comment