ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Полтавський осередок очолив ректор

Обласний осередок Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги створено на Полтавщині. Його очолив відомий в області громадський діяч, ректор Стоматологічної Академії Вячеслав Михайлович Ждан. На зібранні з приводу установчих зборів були присутні Голова правління Ліги Василь Князевич та начальник обласного управління охорони здоров’я Віктор Лисак.

 

Як відзначали більшість виступаючих у ході зібрання, необхідність центру, який би об’єднав зусилля багатьох небайдужих людей назрівала давно. На жаль, на Полтавщині, як і в цілому по Україні статистика онкологічної захворюваності вражає: за останні десять років кількість випадків захворювання зросла майже на 25%. Кожного року ця цифра стабільно збільшується, причому, рак продовжує «молодіти». Більш того, на Полтавщині кількість онкохворих на 100 тисяч населення вище, ніж в цілому по країні.

-Безумовно, цю страшну проблему не можна вирішити силами однієї області, чи зусиллями осередку, – шлях довгий і складний, але ми маємо робити максимум для того, щоб людських страждань, викликаних страшними хворобами, було якомога менше, – зазначив начальник обласного управління охорони здоров’я Віктор Лисак. – Тому я з радістю дізнався, що Ліга сприяння розвитку паліативної допомоги та правління Національної Академії Медичних Наук планують створення низки науково-прикладних програм, метою яких буде запровадження наукових та соціальних стандартів лікування паліативних хворих.

Голова правління Ліги Василь Князевич, поділився з учасниками зборів своїми враженнями від поїздки по в області.

– Полтавщина дуже багата і щедра на людей, які на своїх місцях намагаються поліпшити загальну ситуацію, полегшувати страждання людей, – відзначив Василь Князевич. – Це і голова Котельянскої районної держадміністрації Тетяна Михайлівна Корост і директор територіального центру Котельви Наталія Іванівна Дудченко , і головний лікар клінічної психіатричної лікарні ім. А.Ф.Мальцева Максим Олексійович Денеко, і директор центру СНІДу Олександр Володимирович Коршенко.

Але суспільству потрібно, щоб поруч із цими людьми були сотні і тисячі добровільних помічників, волонтерів, благодійників, представників духовенства ів релігій, які б наближали наше суспільство до міжнародних стандартів життя, в тому числі у сфері паліативної допомоги.

 

Leave us a Comment