ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Переконай українських посадовців забезпечити доступність знеболення!

Міжнародна організація “Human Rights Watch” разом з Українською лігою сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги  проводять акцію, яка полягає в тому, щоб переконати Прем’єр-міністра України та Міністра охорони здоров’я забезпечити доступність перорального морфіну для невиліковно хворих з метою полегшити їхні страждання. Акцію підтримує програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Усі охочі можуть написати електронний лист Прем’єр-міністрові Миколі Азарову, Міністрові охорони здоров’я Олександрові Аніщенку, а також голові Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги Василеві Князевичу з проханням дозволити використовувати пероральний морфін для знеболення.

Увага! Лист і електронну анкету можна відправити тільки англійською мовою.

http://www.kintera.org/c.nlIWIgN2JwE/b.6816829/k.1BC8/Ukraine_Provide_Treatment_for_Cancer_Pain/siteapps/advocacy/ActionItem.aspx

Переклад листа й анкети українською можна переглянути тут:   http://www.irf.ua/files/ukr/programs/health/letter_morphine.doc

Понад 80 000 українців, хворих на рак, щороку потерпають від помірного чи сильного болю. Без доступу до знеболення такі пацієнти змушені терпіти та страждати – часто місяцями. Пероральний морфін, опіоїдний анальгетик, є ключовим елементом системи знеболення. Препарат є ефективним, безпечним і недорогим. Більшість пацієнтів в Україні не мають узагалі або мають дуже обмежений доступ до цих препаратів. За даними Організації Об’єднаних Націй, рівень доступності опіоїдних знеболювальних в Україні є “дуже недостатнім”.

 

Нагадаємо, нещодавно “Human Rights Watch” оприлюднила доповідь “Неконтрольований біль: зобов’язання України забезпечити надання паліативної допомоги згідно з принципами доказової медицини”, у якій назвала головні перешкоди на шляху до запровадження належного знеболення в Україні.

 

{linkr:bookmarks;size:small;text:nn;separator:+;badges:13}

Leave us a Comment