ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

На Миколаївщині об’єднають зусилля

На Миколаївщині об’єднають зусилля

За участю екc – міністра, голови правління Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги Князевича  Василя Михайловича та начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Хотіної Світлани Григорівни.

На  прес-конференції були присутні заступники начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації та виконкому Миколаївської міської ради, головні лікарі лікувальних  закладів міста та області, представники соціальних закладів та  релігійних конфесій.

 

Розпочавши конференцію Василь Михайлович освітив питання щодо стану розвитку паліативної та хоспісної допомоги в Україні. Демографічна ситуація України, як і більшості країн світу має тенденцію до постаріння. Вона усугубляється небезпекою онкологічних захворювань, ВІЛ, туберкульозу. На жаль, в нашій країні проблеми літніх та невиліковно хворих залишаються зазвичай поза зоною уваги держави і суспільства: досить часто літні люди залишаються сам на сам зі своїм болем, хворобами, самотністю.

Європейський парламент неодноразово обговорював проблеми паліативної та хоспісної допомоги  і визнав, що вона має стати не тільки частиною національних систем охорони здоров’я, але й одним із пріоритетних завдань охорони здоров’я усього Європейського регіону. Згідно з міжнародними стандартами на один мільйон населення доцільно мати 100 хоспісних ліжок.

В Україні такий напрямок, що знаходиться на межі власне медицини та соціального захисту, почав розвиватися кілька років тому. Спочатку це були окремі проекти хоспісів, відкриті за сприяння різних благочинних установ. У 2008 році  в Міністерстві охорони здоров’я  України, яке очолював на той час Василь Князевич, була створена Рада паліативної та хоспісної допомоги та розроблена галузева програма розвитку цієї сфери. На жаль, тоді не вдалося затвердити програму на державному рівні, але є сподівання, що цим питанням буде приділятися належна увага під час проведення реформування медичної галузі.

З метою сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги в Україні 17 грудня 2010 року  було створено ВГО «Українська ліга сприяння розвитку паліативної і хоспісної допомоги»  головою Правління якої було обрано екс-міністра охорони здоров’я України Князевича Василя Михайловича.

Завдання Ліги – організувати навколо благородної мети: допомоги паліативним хворим  –  громадськість, релігійні організації, волонтерів, просто небайдужих людей, спільними  зусиллями створити систему паліативної допомоги, що передбачає сприятливі умови для літніх і паліативних хворих. В сферу інтересів громадської організації входить і реформування медицини, і забезпечення хворих новими формами знеболюючих засобів і створення в кожному регіоні системи хоспісів і паліативних відділень, що відповідатимуть  міжнародним стандартам.

На сьогоднішній день  в Україні створено 18 регіональних осередків Ліги, проведено  2 міжнародних  конференції з питань паліативної допомоги та забезпечення доступу невиліковно хворих до  знеболення.

Ліга має значну підтримку міжнародних громадських організацій: Програми розвитку ООН в Україні, Mіжнародної ініціативи «Паліативна допомога» та Програми  «Громадське здоров’я», Європейської Асоціації паліативної допомоги. Значну підтримку Ліга має від Української Ради Миру, яку очолює перший президент незалежної України Леонід Кравчук.

На прес-конференції обговорювалися питання щодо чинного законодавства, яке регулює призначення, облік, обіг опіоїдних лікарських засобів, паліативної допомоги на дому, форм власності закладів хоспісної допомоги, розробки загальної державної програми щодо надання паліативної і хоспісної допомоги та створеня регіонального осередка Ліги.

Після підведених підсумків Василь Михайлович висловив свої сподівання , що буде збільшена державна підтримка таких закладів та будуть створюватися нові. Але без участі суспільства, бізнесу, просто небайдужих людей ми не зможемо запровадити ці стандарти гуманності.

Наголосив, що треба докласти багато зусиль, щоб довести рівень надання паліативної та хоспісної допомоги  в Україні до європейського рівня.

 

Leave us a Comment