ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Ліга підписала з МОЗ Меморандум про взаєморозуміння

Створення проектів, спрямованих на вирішення питань, пов’язаних з організацією та наданням паліативної допомоги, спільна діяльність з реалізації проектів щодо налагодження системи паліативної допомоги в Україні, співпраця і обмін інформацією – такі головні тези Меморандуму, підписаного між Українською лігою сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги і Міністерством охорони здоров’я.

«Проблема забезпечення невиліковно хворих гідними умовами відходу в інший світ – ось головне завдання нинішнього засідання, – зазначила після підписання Меморандуму перший заступник міністра охорони здоров’я Раїса Моісеєнко. – Вперше держава настільки серйозно приділяє увагу тим людям, які потребують її, завершуючи своє життя. Міністерство охорони здоров’я спільно з Лігою сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги, іншими громадськими організаціями, прагне зробити все, аби допомогти в тих ситуаціях, коли медицина і пряме лікарське втручання вже безсиле».

Меморандум, підписаний з однієї сторони головою правління Ліги Василем Князевичем та з іншої – міністром охорони здоров’я Олександром Аніщенком, найперше задекларував небайдужість держави до проблеми, яка до нині вважалася не першочерговою. «Сьогодні історичний день, а підписання меморандуму свідчить, що держава розуміє актуальність та важливість проблеми забезпечення гідних умов останніх хвилин життя невиліковно хворих, – каже голова правління Ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги Василь Князевич. – Тож цим документом сотні тисяч людей отримали надію, що в останні години їхнього життя про них буде, кому потурбуватися».

 

 

Leave us a Comment