ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Зупинимо біль разом!

З ініціативи Ліги в Україні стартував Всеукраїнський тиждень паліативної допомоги

Тиждень соціальних заходів, що відбудуться по всій Україні, проводиться з нагоди Всесвітнього дня паліативної допомоги, який світ відзначає 8 жовтня. Організатором проекту виступила Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги. «Це початок великої справи. Щороку цей світ покидає більше 700 тисяч українців, і близько 500 тисяч із них не можуть гідно провести останні дні свого життя. Це нагальна проблема: люди заслуговують на достойну старість і якісне лікування тяжких хвороб. І в цьому їм допомагатимуть хоспіси та паліативні центри. Цивілізований світ уже давно випробував цю систему. У нас же навіть не всі громадяни ще розуміють, що таке хоспіси і яке вони мають значення. Тому зараз ми робитимемо все, що в наших силах, аби прийти до вирішення цієї проблеми на законодавчому рівні», — зазначив голова правління Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги Василь Князевич під час презентації соціального проекту «Зупинимо біль разом!» в УНІАНі 3 жовтня.

В Україні катастрофічно не вистачає спеціалізованих медичних закладів, які мають можливість надавати невиліковно хворим людям паліативну допомогу.  Станом на сьогодні в нашій державі діє лише 12 стаціонарних хоспісів та 20 паліативних відділень. Ці медичні заклади потерпають від злиденного фінансування, не вистачає персоналу. В Україні не розвивається волонтерство, яке вже давно стало нормою у цивілізованому світі.

Представники Ліги наголошують: Україна — єдина країна в Європі, де для знеболення досі використовують тільки ін’єкційний морфін, а це зайві больові відчуття для хворих. У цивілізованому світі вже давно використовують для знеболення пластирі та таблетки, сиропи – ці сучасні методи знеболювання українцям не доступні. Окрім того,  добова доза ін’єкції знеболення  у нашій державі обмежена, притому що сила болю — індивідуальна для кожного.  

«За 15 років роботи в Україні ми не просунулися далеко вперед, тому що не вистачає фінансування, професійних кадрів, волонтерів, навіть мови немає про підтримку з боку держави і громадськості. Особливо турбує те, що немає належної кількості знеболювальних препаратів. Ми раді, що з допомогою Української ліги це питання просуватиметься вперед на державному рівні. Суспільство має зрозуміти, що хоспіси — це центри не тільки для немічних літніх людей: ми надаємо допомогу всім тяжкохворим, незалежно від віку», — наголосила головний лікар Івано–Франківського обласного хоспісу Людмила Андріїшин.

 «Ліга об’єднує небайдужих медиків, політиків, науковців, відомих діячів культури, спорту, представників громадських організацій та духовенства. Створивши належну систему гідного догляду за невиліковно хворими, Україна стане ближчою до європейських стандартів життя», – сказав Князевич.

На прес-конференції представники Ліги також заявили, що в рамках Всеукраїнського тижня хоспісної та паліативної допомоги по усій Україні будуть проводитися соціальні акції – круглі столи, благодійні та соціально-мистецькі заходи, зокрема, «Портрет із майбутнього» та «День зірки у хоспісі». Ці соціальні акції об’єднали молодих успішних зірок – їх художники зобразили на портретах – такими, якими вони їх бачать через 30 років. Герої портретів – Даша Малахова, Ірена Карпа, Владислав Яма, Святослав Олійник, Владислав Ващук, Віталій Павлік та Гайтана – упродовж акції побували у хоспісах і будинках для літніх людей з своєї невеличкою місією.

Закінчиться Тиждень благодійним аукціоном, гроші з якого спрямують на підтримку українських хоспісів. Завершиться акція спільним молебнем у церквах усіх релігійних конфесій України.

Leave us a Comment