ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Дніпропетровщина виділила гроші на хоспіс

Дніпропетровщина виділила гроші на хоспіс

Про це йшла мова на прес-конференції в Дніпропетровську, у якій брали  участь:голова  правління Ліги  палиативної ї хосписної допомоги» Василь Князевич; керівник головного управліния  охорони здоров’я Днепропетровскої облдержадміністрації Валентина Гинзбург; головлікар Днепропетровського обласного онкологічсного диспансеру Ольга Балашова.

За словами  Князевича, статус області у якості пілотної для відпрацювання  медичної реформи дає Дніпропетровську  прекрасну можливість прискорити вирішення багатьох задавнених проблем, зокрема створення європейської системи паліативної та хоспісної допомоги.

 

Валентина Гінзбург підкреслила, що  у 2010 році  за ініціативою керівника обладміністрації  Олександра Вілкула була прийнята програма по боротьбі з онкологічними захворюваннями, а в нинішньому році збільшено  фінансування  цієї програми Тільки на медикаменти для цієї категорії хворих виділено 2 мільйони гривень, ще 40 мільйонів на фінансування двох онкодиспансерів: у Дніпропетровську та Кривому Розі. Це дозволило збільшити фінансування одного ліжко-місця  у хірургічних відділеннях диспансерів з 30 до 45 гривень, а у реабілітаційних – зі 160 до 190 грн.

Всього  за словами Валентини Гінзбург  у Дніпропетровській області понад 70 тисяч людей хворіють на онкозахворювання.  Один хоспіс на базі психоневрологічної лікарні не вирішує проблем усіх онкохворих. Враховуючи це,  із обласного бюджету виділено 300 тис. грн на состворення проекту будівництва хоспіса на 25 ліжок.  У наступному році вже плануємо розгорнути його будівництво.   Причому  цей заклад буде побудований не залежно від  результатів реформи охорони здоров.я.  Крім того передбачається створення ще кількох хоспісів на базі  перепрофільованих медичних відділень.

Головний лікар Онкодиспансеру Ольга Балашова  наголосила, что створення системи паліативної допомоги  має відповідати міжнароднм стандартам: Тим, кому уже на жаль,  не можна допомогти, потрібне не лише обезболювання, але й психологична та  духовная підтримка.

 

Leave us a Comment