ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Паліативна допомога розвиватиметься в Донецькій області

Паліативна допомога розвивається на Донеччині

Зачтупник голови – начальник головного управління охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Олена Петряєва разом з головою правління Всеукраїнської громадської організації «Українська Ліга сприяння розвитку паліативної та хосписної допомоги» Василем Князевичем провели прес-конференцію. Основною темою спілкування з журналістами став проект по розвитку паліативної та хоспісної допомоги в регіоні.

 

Нa прес-конференції були присутні: головний позаштатний фахівець із паліативної та хоспісної медицини головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Зубов, головний позаштатний геріатр управління охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяна Головня, головний позаштатний психіатр управління охорони здоров’я  облдержадміністрації Ірина Пінчук, заступник директора з лікувальної роботи Донецького обласного протипухлинного центру Володимир Пономарйов, заступник директора Донецького базового медичного коледжу Катерина Тарпсенко та інші.

 

 

Під час прес-конференції Олена Петряєва зазначила: «Поняття «хоспіс» і «паліативна допомога» не сильно поширені. Про них не прийнято говорити. Тому дану роботу, насамперед, необхідно починати зі зміни свідомості кожної людини та ставлення суспільства в цілому до цієї проблеми. Це вищий прояв гуманності, турбота про людину не тільки, коли вона успішна, але й коли дні її минають.

Один з важливих компонентів передбачуваної роботи – навчальний. Також необхідне відпрацьовування нормативних документів. І далі – безпосереднє створення цих установ.

Даний проект дуже корреспондується з темою реформування. Донецька область стала в числі інших пілотною щодо реформування охорони здоров’я. Тому ми будемо разом із громадськими організаціями відпрацьовувати ці моделі  у нас на території Донецької області.

Пройти необхідно не простий шлях, щоб створити цілу мережу установ, у яких буде надаватися паліативна допомога».

 

 

Leave us a Comment