ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Тетяна Бахтеєва вважає пропозиції Ліги слушними

Тетяна Бахтеєва вважає пропозиції Ліги слушними

Комітет Верховної  Ради України з питань охорони  здоров’я  вважає слушними пропозиції  Ліги сприяння  розвитку паліативної та хоспісної допомоги щодо  поліпшення доступу невиліковно хворих до знеболювальних  препаратів, – повідомила Лігу  Голова Комітету ВРУ Тетяна Бахтеєва.

Але оскільки  пропозиції Ліги стосуються повноважень Кабінету Міністрів, Комітет ВРУ  звернувся до Уряду з проханням доручити відповідним органам розглянути пропозиції Ліги.

Нагадаємо,  мова йшла про необхідність зробити більш доступним для невиліковно хворих до опіоїдних  медикаментів, зареєструвати відповідно законодавству нові лікарські форми та засоби, що рекомендуються для знеболення клінічними настановами ВООЗ та клінічними рекомендаціями (створених на засадах доказової  медицини), європейських медичних асоціацій – наприклад, пероральні  таблетовані  та  рідкі форми морфіну сульфату, препарати кодеїну (не комбіновані) дигідрокодеїну.

Це –  перші кроки у  напрямку знеболення для невиліковно хворих, – прокоментував листа Комітету ВР голова правління Ліги Василь Князевич. – Щоб перемогти  біль, потрібно ще чимало зробити, але, як відомо, крапля камінь точить, то ж будемо працювати далі.

1 comments

Leave us a Comment