ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

“Ветеранський госпіталь” поділиться досвідом

 

 

Центр ветеранів війни варто перетворити у загальноукраїнський Центр реабілітації людей старшого віку, який би став основою для створення цілісної системи медико-соціальних  та паліативних закладів в державі.

Така ідея народилася в результаті поїздки голови правління Ліги Василя Князевича та його заступника Віри  Чайкоської  до Українського державно медико-соціального центру ветеранів війни (с. Циблі Переяслав-Хмельницького району Київської області). Центр  було започатковано у  1974 році на відзначення 30-річчя Великої Перемоги, а  в  роки незалежності заклад отримав сучасну назву з наданням йому статусу Національного. З 1996 року Центр  перебуває під патронатом Президента України.

 

У Центрі на 600 ліжок стаціонарна медична допомога надається в 11 лікувальних відділеннях: 4 кардіологічних , 2 терапевтичних ,2 неврологічних, тощо. Центр повністю фінансується державою. Вартість 1 ліжко-дня (2009 р.): на медикаменти 40 грн., харчування 35 грн., згідно з постановою Кабміну від 26.04.2007 № 680 «Про збільшення норм грошових витрат на харчування та медикаменти в лікувально-профілактичних закладах для ветеранів війни».

Центр співпрацює з Інститутом геронтології АМН та НМАПО щодо розробки методик лікування людей літнього віку і є клінічною базою кафедри геріатрії НМАПО, бере активну участь у розробці проектів постанов і програм щодо поліпшення медичного обслуговування ветеранів війни, тісно співпрацює з комітетом Верховної Ради України у справах пенсіонерів та інвалідів, Радою організації ветеранів війни та Міністерством праці і соціальної політики України.

– Наша установа  має досить значний досвід лікування і догляду за літніми та немічними, – зазначив Директор Центру – Юрій Олександрович Гріненко, до речі, заслужений лікар України. – Ми готові поділитися своїми напрацюваннями із іншими закладами, які мають справу з цією категорією населення. Особливо, якщо врахувати, що населення України старіє і проблема догляду людей старшого покоління стає надзвичайно актуальною у всіх регіонах.

На думку Василя Князевича,  на базі згаданої установи є сенс створити загальноукраїнський Центр реабілітації людей старшого віку, який би став основою для створення цілісної системи медико-соціальних  та паліативних закладів в державі.

 

 

Leave us a Comment