ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Тренінг, як навчання милосердя

Тренінг, як навчання милосердя

20—25 червня на базі навчально-методичного центру Івано-Франківського хоспісу відбувся цикл тренінгів за програмою навчального циклу «ОСНОВИ ПАЛІАТИВНОЇ І ХОСПІСНОЇ ДОПОМОГИ ІНКУРАБЕЛЬНИМ ХВОРИМ»

Серед організаторів програми – Ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги, головне управління охорони здоров’я Івано-Франківської області, Івано-Франківський національний медичний університет, івано-франківський хоспіс, , Благодійний фонд «Мати Тереза», Фінансову підтримку тренінгу надав міжнародний фонд «Відродження».

Місце тренінгу обране не випадково: на базі Івано-Франківського хоспісу вже майже три роки діє навчально-методичний центр, керівник якого і головний лікар Івано-Франківського хоспісу – одна і та ж особа – Людмила-Оксана Іванівна Андріїшин. У хоспісу є два основні принципи діяльності:«Крапля милосердя означає більше, ніж океан розуму» та «Ніхто не може додати днів до життя людини, але кожен може додати життя до її днів».

 

Заклад є навчальною базою з питань паліативного лікування та спеціального догляду інкурабельних хворих для Івано-Франківського медичного коледжу та медуніверситету. Хоспіс проводить науково-практичну діяльність під керівництвом кафедр медичної академії. Крім того тут надається безкоштовна консультативна допомога, здійснюється навчання родичів госпіталізованих хворих навичкам догляду за тяжкохворими та хворими у термінальній стадії; надається психологічна підтримка пацієнтам хоспісу та їх родичам у період втрати близької людини; організовуються для пацієнтів консультації з провідними спеціалістами медичних установ; надається організаційно-методична допомога закладам охорони здоров’я області з питань паліативної допомоги і спеціального догляду.

– На мою думку, в Івано-Франківській області розвитку паліативної та хоспісної допомоги приділяється належна увага, – зазначив голова правління Ліги Василь Князевич . – Заступник голови ОДА Роман Іваницький відзначив необхідність поширювати досвід допомоги паліативним хворим, особливо із врахуванням постаріння населення України. Не випадково в області створюється виїздна служба паліативної допомоги, причому місцева влада виділяє під цю структуру окреме приміщення.

 

В тренінгах та семінарах взяли участь медичні працівники з усіх регіонів України та кожного району Прикарпаття, яких відповідно до наказу головного управління охорони здоров’я визначено відповідальними за організацію паліативної допомоги хворим на місцях.

Учасники тренінгів побували в ряді медичних, соціальних, благочинних установ, чий досвід може бути використаний при створенні державної системи соціальної та паліативної допомоги.

 

 

 

 

 

 

Leave us a Comment