ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Ліга ініціює створення хоспісу на Буковині

Василь Князевич із робочим візитом відвідав Чернівці

Керівництво Ліги на чолі з головою правління Василем Князевичем здійснило робочий візит на Буковину.Під час поїздки, зокрема, відбулась зустріч із керівником Головного Управління охорони здоров’я Чернівецької ОДА, на якій обговорювались питання щодо сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги в регіоні, а також створення лікарні-хоспісу в Чернівцях на 25 ліжок.

Керівництво Ліги на чолі з головою правління Василем Князевичем здійснило робочий візит на Буковину. Під час поїздки, зокрема, відбулась зустріч із керівником Головного Управління охорони здоров’я Чернівецької ОДА, на якій обговорювались питання щодо сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги в регіоні, а також створення лікарні-хоспісу в Чернівцях на 25 ліжок. Таку ініціативу озвучив Василь Князевич. Загалом в Україні сьогодні функціонує з десяток хоспісів, найбільші з яких знаходяться в Івано-Франківську, Харкові, Львові. У Чернівцях поки що такого окремого спеціалізованого медзакладу немає. Кошти ж на його зведення мають бути не державними, певен Василь Князевич. Адже в світовій практиці такі заклади  споруджуються та утримуються за рахунок пожертв благодійників. „Якщо Україна в змозі будувати великі стадіони, то прийшов час подумати й про створення не таких великих, утім, значно важливіших для суспільства центрів, які допомагатимуть людині гідно доживати свій вік, – сказав Василь Князевич, – Адже за ставленням до паліативних хворих у суспільстві оцінюють ступінь його цивілізованості ”.

На колегії ГУОЗ ОДА  Василь Князевич виступив з промовою щодо паліативної допомоги в регіоні та ініціативи Ліги із започаткування на Буковині спеціальних курсів для медичних сестер, психологічної підготовки медпрацівників, які працюють із паліативними хворими. Йшлося також і про проблеми знеболення у вітчизняній медицині.

Також у рамках візиту до Чернівців Василь Князевич зустрівся з керівництвом та медичним персоналом Чернівецького обласного  клінічного онкологічного диспансеру, обласного центру медико-соціальної реабілітації дітей. Окрім того, Василь Князевич поспілкувався із керівництвом, викладацьким складом та студентами Чернівецького базового медичного коледжу. А також виступив із промовою перед викладачами та студентами  Буковинського державного медичного університету, де закликав майбутніх лікарів „вчитися для того, аби максимально берегти здоров’я українців”. 

 

Leave us a Comment