ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

На Херсонщині В.М.Князевича нагородили медаллю Говарда

На Херсонщині В.М. Князевича нагородили медаллю Говарда

Херсонщина має стати прикладом милосердя та гуманного ставлення до усіх, хто цього потребує – така думка не раз звучала під час спільної прес-конференції для херсонських ЗМІ голови правління Ліги Василя Князевича, заступника голови Херсонсьеої ОДА Андрія Яценка та керівника ГУОЗ Херсонської області Віктора Короленка.

 

Основною темою розмови були проблеми реформування медичної галузі, зокрема, розвиток паліативної та хоспісної допомоги в регіоні. За міжнародними стандартами ВООЗ на кожен мільйон жителів має бути 100 хоспісних ліжок. Досвід Херсонської обласної лікарні «Хоспіс», яка прийняла своїх перших паціентів ще у березні 1999 року, засвідчує, що організація подібних закладів забезпечує більш якісний догляд за невиліковними хворими та адекватне знеболення.

Під час регіональної поїздки голова правління Ліги традиційно відвідав низку медичних закладів, діяльність яких сприяє розвитку паліативної допомоги, реформуванню медичної галузі. Василь Князевич, зокрема, побував у Херсонській обласній лікарні «Хоспіс», яку очолює головний лікар Чамлай Інеса Миколаївна, Херсонський обласний онкологічного диспансер( Головний лікар Ірина Сокур), Херсонський госпіталь для інвалідівта ветеранів ВВВ, Херсонського базового медичного коледжу (директор  Микола Ващук)

В Херсонській міській геріатричній лікарні Василю Князевичу була вручена медаль Джона Говарда (англ. John Howard) , англійського юриста, філантропа і першого в Англії тюремного реформатора, дослідника масових інфекційних захворювань .

У 1789 році Джон Говард приїхав у Херсон, де на той час була епідемія тифу, відвідував лікарні, тюремний заклади, за власні кошти лікував хворих. Згодом заразився і помер. Херсонська міська геріатрична лікарня носить ім’я видатного філантропа, котрий, як свідчить напис на його пам’ятнику, жив для інших.

 

Leave us a Comment