ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Одеська влада підтримує Лігу

 

Одеська влада підтримує Лігу

19 липня 2011 року, відбулась прес-конференція за участю екс-міністра, голови правління Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги Василя Князевича, заступника голови обласної державної адміністрації Дмитра Волошенкова та начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайла Бартка на тему: «Об’єднання зусиль навколо потреб невиліковно хворих людей».

В прес-конференції також взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, медичних та соціальних закладів, церков та релігійних громад. Під час прес-конференції Василь Князевич зазначив, що в Україні зараз існує нагальна необхідність у реформуванні медичної галузі.

 

В одному з проектів реформи, який готується до парламентського розгляду, існує розділ «Паліативна та хоспісна допомога». Цей термін ВООЗ ще в 1982 році офіційно ввела у обіг як систему медичних, соціальних, психологічних заходів, покликаних забезпечити максимально досяжну якість життя пацієнтам із невиліковними хворобами, а також членам їхніх родин.

 

Наразі в Україні існує близько 30 хоспісів та хоспісних відділень, діяльність яких надзвичайно важлива для суспільства. Щороку в Україні від онкологічних хвороб помирає близько півмільйона людей, значна частина яких потребує спеціального догляду, а особливо професійного знеболення. В Одеській області поки що немає жодної установи, яка б опікувалася людиною в кінці її життя. В той же час статистика свідчить, що лише від онкологічних захворювань в області в 2010 році померло  понад 8,8 тисяч населення.

Василь Князевич зауважив, що питання розвитку паліативної та хоспісної допомоги – один із індикаторів гуманності та цивілізованості держави. Він також повідомив, що Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги на нинішньому етапі працює над створенням такої системи паліативної допомоги, яка б гарантувала громадянам України високу якість життя до останнього подиху, пропагувала милосердя та благочинність у суспільстві.

Завдання Ліги – організувати навколо допомоги паліативним хворим громадськість, релігійні організації, волонтерів, просто небайдужих людей, спільними зусиллями створити систему паліативної допомоги, що передбачає сприятливі умови для літніх і паліативних хворих. В сферу інтересів громадської організації входить також і реформування медицини, забезпечення хворих новими формами знеболюючих ліків, створення в кожному регіоні системи хоспісів і паліативних відділень, що відповідатимуть міжнародним стандартам.

 

Leave us a Comment