ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

Одесити вивчають проблему

Ліга намагається   об’єднувати  навколо потреб невиліковно хворих зусиль влади та громадськості: представників влади, медичних та соціальних працівників, служителів духовенства. волонтерів. Саме таку мету носять поїздки по регіонах керівництва Ліги і, зокрема, голови правління Василя Князевича. Одна із таких поїздок відбулася в Одеську область. Василь Князевич та представники Ліги провели зустріч із заступником  голови обласної державної адміністрації  Дмитром Волошенковим та начальником головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайлом Бартком. 

В спільній прес-конференції,  в якій традиційно взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, медичних та соціальних закладів, церков та релігійних громад. Мова йшла про те, що з кожним роком в Україні зростає кількість онкохворих, ВІЛ-інфікованих, туберкульозу та носіїв інших, не менш страшних захворювань. Щороку в Україні  від хвороб помирає близько півмільйона людей, значна частина яких потребує спеціального догляду, а особливо професійного знеболення

В окремих областях України намагаються бодай частково зменшити негативний вплив хвороби на людину в її останні земні дні. Загалом в різних областях діє близько 30 хоспісів та паліативних відділень при лікарнях, церквах, благодійних фондах, тощо.

В Одеській області, існує ряд закладів, співробітники яких добре обізнані з проблемою людини на її  останній земній дорозі : онкологічний центр, обласний центр боротьби зі СНІДом, геріатричний центр, будинок інтернат для дітей інвалідів.  З діяльністю цих закладів якраз і ознайомився в ході регіональної поїздки Василь Князевич та представники Ліги.

На жаль,  на відміну від традиційних хоспісів  та паліативних центрів , статус цих установ часто не дозволяє повною мірою задіяти інші ресурси, починаючи від додаткових коштів та благочинних пожертв до пастирської та психологічної допомоги для хворих та їх близьких, тощо.

За словами заступника голови Одеської ОДА Дмитра Волошенкова, регіон має всі можливості для успішного реформування медичної галузі, впровадження нових форм догляду за хворими, особливо у сільській місцевості.

Присутні з великою увагою вислухали розповідь Василя Князевича про проект, над  втіленням якого працює нині  Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги: створенням такої системи паліативної допомоги, яка б гарантувала громадянам України високу якість життя до останнього подиху, пропагувала милосердя та благочинність у суспільстві.

За словами Василя Князевича саме навколо програм милосердя та допомоги паліативним хворим  має об’єднатися громадськість, релігійні організації, волонтери, просто небайдужі люди.

Leave us a Comment