ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

У Сумах буде створено осередок Ліги та хоспіс

 

28 липня в Сумах на прес-конференції голови правління Ліги Василя Князевича, в якій прийняв участь також  заступник мера Сергія Панченка,   мова йшла про те, що за статистичними даними Мінздраву Сумщина знаходиться на одному із перших  місць  в Україні по захворюванням,  пов’язаними  із злоякісними новоутвореннями: 390 людей  на кожні  100 тисяч  мешканців.  Крім того, існують такі страшні хвороби, як ВІЛ-СНІД, туберкульоз, проти яких людство ще не виробило ефективних ліків….

Враховуючи ці  сумні реалії , протягом останнього часу у вітчизняній медицині  появилося розуміння того, що крім традиційної лікарської допомоги потрібно розвивати також  хоспісну та паліативну – систему, подібну  тій, яка існує в Європі та Америці.

Причому  в багатьох розвинених країнах державне фінансування  хоспісної  та паліативної служби  складає не більше  30%, решта  благодійні та страхові  внески, робота волонтерів. За оцінками  Василя Князевича,  у Сумах також потрібен  “Дім милосердя” на 25-30 ліжок, в якому б  спеціально підготовлені фахівці надавали потрібну медикаментозну, соціальну, пастирську допомогу  тим, хто цього потребує.

На думку Сергія Панченка,  заступника мера для того, щоб зробити перші кроки до створення хоспісу потрібно лише… бажання кількох посадових осіб, які нададуть потрібні приміщення під хоспіс.

Василь Князевич  також  підкреслював, що доля хворих  в кожному  конкретному випадку залежить від  доброї  волі  і активності громади та  представників  місцевої влади, – вважає екс-міністр охорони здоров’я голова правління Українскої ліги сприяння розвитку хоспісної і паліативної  допомоги Василь  Князевич.

Цю думку колишнього міністра гаряче  підтримав протоієрей Георгій Тарабан, секретар Сумської єпархії УПЦ  МП, який  вважає, що створення хоспісу на Сумщині сприятиме  утвердженню принципів милосердя та любові до людини.

Під час зборів громадськості було прийнято рішення про створення осередку Ліги сприяння паліативної та хоспісної допомоги в Сумській області.  Одним із його основних завдань стане просування проекту створення хоспісу в Сумській області.

Під час робочої поїздки до Сумської областя В.М. Князевич відвідав також спеціалізований будинок дитини та комунальну установу “Сумський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці”

 

 

 

Leave us a Comment