ГО "Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги"

В Сімферополі оголошено про необхідність розробки Державної Національної програми з надання хоспісної та паліативної допомоги

 15 вересня 2011 року в Сімферополі на прес-конференції, присвяченій темі Розвитку паліативної допомоги в АР Крим та створення виїзної служби паліативної допомоги, Василь Князевич оголосив, що Ліга виступає ініціатором розробки Державної Національної програми з надання паліативної та хоспісної допомоги.

15 вересня 2011 року в Сімферополі на прес-конференції, присвяченій темі Розвитку паліативної допомоги в АР Крим та створення виїзної служби паліативної допомоги, Василь Князевич оголосив, що Ліга виступає ініціатором розробки Державної Національної програми з надання хоспісної та паліативної допомоги.

Державна Національна програма потрібна для вирішення питань, пов’язаних зі створенням та функціонуванням хоспісів як соціально-медичних центрів, підготовкою медичного персоналу та персоналу соціальної служби, а також з вирішенням проблеми знеболення.

У прес-конференції взяли участь: заступник міністра охорони здоров’я АРК Тетяна Бабіч, головний лікар республіканського центру «Здоров’я» Віктор Брітко, заступник головного лікаря республіканського онкологічного диспансеру та голова правління «Кримського протиракового об’єднання» Олександр Філенко, проректор Кримського державного медичного університету Олексій Ушаков.

Так, зокрема, Тетяна Бабіч підкреслила: «У хоспісі при республіканському онкодиспансері місць для пацієнтів не вистачає, тому потрібно не лише покращувати його базу, але й створювати хоспіси в інших регіонах Криму».

«Дуже добре, що є організація, яка ініціює створення загально національної програми, розрахованої на 10-15 років, – зауважила заступник міністра. – За допомогою такої програми ми зможемо набагато ефективніше працювати з пацієнтами».

Зі свого боку Олександр Філенко додав: «Хоспіс в Криму працює вже 10 років, перші два роки це був хоспіс Кримського протиракового об’єднання, а потім став відділенням Паліативної допомоги при онкодиспансері. За рік через відділення, в якому всього три палати, дві двомісні і одна одномісна, можуть пройти від 120 до 150 хворих та провести тут від одного дня до одного року. Але це ненормально, так як ві дповідно до світових стандартів хоспісом може називатись заклад, в якому є 25 одномісних палат». Незадовільне також і фінансування, «передбачені бюджетом п’ять гривень на день проти 250 гривень реальних витрат на ліки» спонукають як лікарів, так і родини хворих, шукати інші шляхи організації паліативних та хоспісних закладів.

Прес-конференція відбулась в рамках планового візиту Василя Князевича до АР Крим. Під час поїздки Голова Правління Ліги зустрівся з міністром охорони здоров’я АР Крим Ігорем Шлапаком, відвідав лікарні Сімферополя, Ялти і Севастополя, Кримським медичний університет та Кримський республіканський центр «Здоров’я».

Нагадаємо, що відповідно до даних наданих МОЗ України від 2010 року, АР Крим знаходиться на четвертому місці серед регіонів України щодо розповсюдженості онкологічних захворювань. Розповсюдженість раку на 100 000 населення: 4 місце в Україні АР Крим – 2486,3 випадків; 1 місце в Україні місто Севастополь – 3716 випадків.

 

 

Leave us a Comment